V jednoduchosti

Návyky, které mě na mateřské zachraňují #1 – Voda

Voda. Všichni víme, že pít vodu je důležité a měli bysme dodržovat pravidelný pitný režim. Jenže s tímto já mám odjakživa problém. Jsem schopná ráno vstát, dát si hrnek černého čaje a poprvé se napít vody až u oběda. Dělám to tak roky. Nemám ráno žízeň a když nemám žízeň, tak si nevzpomenu se napít.

Asi tušíte, že tohle mému tělu nedělá dobře. Poslední voda večer před spaním a pak třeba 14 i více hodin sucha, doplněné černým čajem, který ještě odvodňuje. To je cesta do pekel. Co jsem se stala mámou, si tohle uvědomuji čím dál více. Asi každá maminka zná pocity vyčerpání, nevyspání a nekonečné únavy. Prokojené noci s neustálými budíčky si vybírají svou daň. Kojení navíc potřebu vody ještě znásobuje.

Já jsem zjistila, že si tyhle stavy únavy sama nevědomky zhoršuji tím, že nepiju dost vody. Najela jsem proto před pár měsíci na jednoduchý návyk, který mi skvěle funguje. Večer, než jdu spát, si napustím malý džbánek vody a nechám ho v kuchyni na viditelném místě. Ráno když vstanu a jdu do kuchyně, hned mě ten džbánek trkne do očí a já vím, že se musím napít. Vypiju během pár minut půl litru vody pokojové teploty.

Co to udělá s nevyspaným tělem je až neuvěřitelné. Dává to smysl, protože dehydratované tělo se častěji potýká s únavou, ale také třeba bolestmi hlavy či nevolností. Džbánek vždycky hned znovu naplním a pokaždé, když mi na něj během dne padne zrak, se pořádně napiju. Stejně tak, když cítím během dne velkou únavu, zase doplním tekutiny. V mém případě je únava často indikátor toho, že na pití zapomínám.

Potýkáte-li se také ráno s velkou únavou a jste si vědomi nedostatečného pitného režimu, zkuste také zařadit tento návyk. Třeba vám pomůže tak moc, jako mně.

Zajímá vás, jaké další pravidelné návyky do svého dne zařazuji? Stáhněte si ebook zdarma „9 jednoduchých návyků, které mě na mateřské zachraňují“ a dozvíte se více.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *