V jednoduchosti

Můj příběh

Kdo jsem?

Jmenuji se Ilona Bečicová. Jsem máma, minimalistka. Žiji svůj život jednoduše a nikdy jsem nebyla šťastnější. Snažím se ve svém životě obklopovat jen věcmi, které pro mě mají skutečnou hodnotu. Věnuji se činnostem, které mi dávají smysl a trávím čas s lidmi, se kterými je mi dobře. Zní to prostě, ale dostat se sem mi trvalo věčnost.

Obklopena zbytečnostmi

Velkou část svého života jsem se hledala, nebyla jsem spokojená a řešila to nakupováním. Každá nová věc mi přinesla chvilkovou radost a následně ještě větší propad. Měla jsem dobře placenou práci, přesto jsem byla stále bez peněz. První náznak změny přišel, když jsem začala pravidelně chodit na jógu. Začala jsem víc poslouchat sama sebe a zjišťovala, co vlastně chci.

Po vysoké jsem pracovala více než 4 roky v prestižní poradenské společnosti, v neustálém stresu a obavě, jestli jsem dost dobrá. Práce byla v něčem zajímavá, ale nenaplňovala mě. Více mi brala, než dávala. A já většinu dní po práci nešťastná brouzdala obchody a utrácela výplatu. Ke konci svého působení ve firmě jsem si domluvila zkrácený úvazek na 4 dny v týdnu a zapsala se na kurz jógového učitele.

Jóga a minimalismus

Chtěla jsem více proniknout do tajů jógy, která mi moc pomáhala. Ambice učit jógu jsem neměla. Kurz měl trval několik měsíců. Po prvním týdnu v kurzu jsem podala v práci výpověď. Stačilo jedno cvičení, v rámci kterého jsme si měli sami pravdivě odpovědět na několik otázek ohledně našeho života. Věděla jsem, že takhle sebedestruktivně dál fungovat nemůžu. 

Jógový kurz jsem úspěšně dokončila a neskutečně mě to posunulo. Přestala jsem nesmyslně utrácet peníze a začala se zbavovat toho, co jsem za ta léta nastřádala. Do života mi s jógou přišel minimalismus.

Konečně svoboda

Nastoupila jsem do nové práce jako analytička, tentokrát už jen na 3 dny v týdnu. Práce mě bavila, měla jsem skvělé kolegy, ale pořád to nebylo to pravé. Měla jsem však mnohem více času na sebe a to, co mě nejvíce baví. Začala jsem si konečně užívat život…to mi bylo třicet let.

Tou dobou už jsem plně jela na vlně minimalismu a zkoumala, co v mém životě mi neslouží. Inspirovala jsem se knihami, podcasty, příběhy lidí a hlavně tyto poznatky aplikovala v životě. Postupem času jsem se zbavovala nejen věcí, ale také návyků a životních postojů, které mi nesloužily. Mít dostatek času pro sebe, namísto sezení v kanceláři 8 hodin denně, 5 dní v týdnu, je k nezaplacení. Dovolit jsem si to mohla díky minimalistickému životnímu stylu, ke kterému jsem tolik peněz nepotřebovala. Změnilo mi to život.

Máma minimalistka

Dnes jsem máma dvouletého chlapečka na mateřské dovolené. Právě v tomto životním období vidím, jak je důležité neobklopovat se tím, co nám neslouží. A to materiálně i duchovně. Předávám dál své zkušenosti se zjednodušováním života. V rámci projektu V jednoduchosti provázím procesem vytřídění a smysluplného zbavení se věcí. Učím, jak předcházet hromadění nepotřebného. Ukazuji, jak každodenní návyky ovlivňují kvalitu našeho života. Jsou to jednoduché principy, které mění život.